2018 05 23

Biblioteka veda edukacijas pagal Kultūros paso paslaugą

Knygų reikalai

knygu reikalai

Be proto protingi

be proto protingi

Protingi?

protingi

 Holograminis paveldas

hologram paveldas

Faktų medžioklė Plungės

išmaniajame parke

medziokle parke

Parko lobiai

Plunges lobiu

 Plungės parko gamta ir kultūra

kulturos

Plungės išmanusis parkas:

gamta ir kultūra

gyvunu-turas

 Dovana sau

dovana sau


Edukacinės programos bibliotekojeedukacija


2021 08 02

Kasmet prieš Šv. Petro ir Pauliaus atlaidus plateliškiai švenčia miestelio šventę. Šiemet, ne tik su puokštėmis , bet pirmą kartą su edukacinėmis - patirtinėmis veiklomis, į šventę įsiliejo ir Platelių miestelio biblioteka.
Gražus oras, nuostabi vieta, gaivinantis ežeras pritraukė daug svečių. Tad bibliotekos komandai teko paplušėti iš peties. Ne tik vaikai domėjosi siūlomomis užduotimis ir užsiėmimais, bet ir suaugusieji būreliais traukė žiūrėti, kas čia vyksta. Paraginti mielai išbandė bibliotekos siūlomas veiklas: mankštino akis, vartė iliuzijų žurnalus, pirštais „skaitė“ neregiams skirtas knygas, tikrinosi žemaitiškų žodžių žinias ar tiesiog ramiai pasinėrė į terapinių mandalų spalvinimą. Bibliotekininkei Aušrai Vilienei talkino savanoriai Ugnė ir Dovydas bei „MokoMes“ atstovė Eglė. Jaunimas pasiskirstė veiklas su vaikais. Vieni darė skirtukus, kiti – drugelius, o norintys judesio lakstė po pievas rinkdami užduočių atsakymus, žaidė. Veiklos užteko visiems. Savanoriams tai buvo puiki praktika ruošiantis ateičiai. O atlikusių užduotis vaikų laukė šalta ir saldi staigmena - ledai. Jais edukacijų dalyvius pradžiugino miestelio seniūnas Robertas Šimkus (rėmėjas AB „Klaipėdos pienas“).

Skaityti daugiau...

2021 04 29

Šiandien startuoja „Erasmus+“ tarptautinės partnerystės projekto „Kūrybiniai, novatoriški ir tvarūs praktiniai tyrimai padėsiantys besimokantiems suaugusiesiems iš naujo atrasti kultūros paveldą“ dviejų dienų mokymai . Projekto partnerių šalys : Graikija, Nyderlandai, Malta, Italija ir Lietuva. Projektu siekiama dalintis gerąja/blogąja patirtimi tarp skirtingų kultūros paveldo institucijų, kurios pandemijos laikotarpiu didžiąją dalį savo veiklų yra perkėlusios į virtualią erdvę bei tiriama partnerių šalių kultūros paveldo prieinamumo situacija, teikiami siūlymai ir mokymai dėl efektyvesnių ir tvaresnių paslaugų teikimo. O labiausiai sieksime ir teiksime pasiūlymus kaip kultūros paveldo įstaigų paslaugas padaryti prieinamesnėmis mažiau įgūdžių arba ribotus ekonominius išteklius turintiems asmenimis.
Šių mokymu metu visos partnerių šalys apžvelgs ir pristatys savo šalių kultūros paveldo įstaigų situaciją, susiklosčiusią pandemijos metu, o projekto koordinatoriai apžvelgs situaciją Europoje. Taip pat partneriai pasidalins gerosios patirties pavyzdžiais, kaip kultūros paveldo įstaigos pritaikė savo veiklas pandemijos metu.

Skaityti daugiau...