Knygos apie Ievą Simonaitytę pristatymas

Šeštadienį bibliotekoje įvyko knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“ sutiktuvės. Knygą pristatė liudijimus apie rašytoją užrašęs, rinkinį sudaręs ir išleisti parengęs Vilniaus universiteto profesorius, akademikas Domas Kaunas. Renginį moderavo Plungės Senamiesčio mokyklos mokytojai Gintautas Černeckis ir Irena Stonkienė.

Ieva Simonaitytė (1897–1978) ‒ viena žymiausių XX amžiaus lietuvių rašytojų, savo kūriniuose talentingai įamžinusi Mažosios Lietuvos krašto tragišką likimą ir jo gyventojų ‒ lietuvių etninį savitumą.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje I. Simonaitytės  gimimo 120-ųjų metinių minėjimo programoje buvo numatyta parengti ir išleisti atsiminimų apie rašytoją knygą „Aš esu Etmės Evė“. Knyga išleista, ją sudaro 1978–1983 m. užrašyti 57 asmenų liudijimai apie I. Simonaitytės gyvenimo kelią, būdą ir kūrybą. Knygoje taip pat skelbiamos archyvinės nuotraukos ir kai kurie dokumentai. Veikalas parengtas kaip mokslinė simonaitistikos šaltinių publikacija. Jos paskirtis ‒ įprasminti socialines ir kultūrines naujoves pralenkusios garsios asmenybės kūrybinių idėjų tęstinumą.
Knygą išleido „Akademinė leidyba“. Knygos dailininkas  – Vilniaus dailės akademijos profesorius Alfonsas Žvilius.