Paukštelių maitinimo popietė

Vasario 24 d. buvo surengta Paukštelių maitinimo popietė.

Nors kaip smarkiai pagaikščiais mosavo ir garsiai šaukė „Žėima, žėima, biek ėš kėima!” Užgavėnių persirengėliai, žiema nesitraukia ir viskas. Žmonės muturiuojasi madingiausiomis beigi šilčiausiomis humanų skrandutėmis – jiems žiema nors begalybę gali tęstis. Tai kuo prisidengti, kur basiems paukšteliams, nusibadavusiems per ilgą žiemą,  snieguos ir leduos rasti trupinėlį? Pagalvokime mes, žmonės, kurie ariame ir sėjame, kad mums taip – basiems ant ledo keleto mėnesių speigus ištverti, dar, nesubrendėlių gąsdinamiems ir akmenimis daužomiems,  išgyventi?

Betgi yra gerųjų sielelių, kuriems ir patiems neprošal būtų koks trupinėlis, bet eina, trupina  pigiausius prekybcentrių batonus žiemojančioms antims, kabina lašinių šmotelius, kala lesyklėles, beria jose saulėgrąžas, netgi atsižvelgami į zylučių įnorius, su kailiukais ar be jų pirkti tas sėkleles. Plungėje yra dvi mokytojos, kurios darbais myli gamtą. Alma Šakienė Senamiesčio vidurinėje mokykloje jau kelinti metai pakabina aukų dėžutę žiemojantiems paukščiams ir beria ten mokinukai, mokytojai kas centus, o kas ir dešimtis litų. Mokytoja, už aukas pripirkusi maistelio, kartu su mokiniais išsiruošia prie Babrungo, palesina antis, mokyklos kiemo medžiuose prikabina lašinių. Akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos mokytoja, jaunųjų turistų būrelio „Šimtakojis“ vadovė Ilona Vaitiekutė, vedina mokinukais, neša badaujantiems gyvūnėliams maisto į aplinkinius miškelius. Dviguba nauda – gamton išvilioti užsitupėjusieji prie kompadėžių ir gyvūnėliai sotūs.
Draugiškai gamtai pasiskelbusios Viešosios bibliotekos darbuotojų, nevyriausybinių kultūros organizacijų: klubo „Oginskių dvaro bičiuliai“, Žaliųjų, draugijos „Saulutė“, klubo „Šimtakojis“ narių, Senamiesčio vidurinės mokyklos mokinių iniciatyva vasario 24 d. surengta Paukštelių maitinimo popietė. Kvietėme dalyvauti plungiškius.