Plungėje laukiame rašytojo Haruki Murakami !

2015 m. gruodžio mėnesį Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė Vilniuje susitiko su Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Shigeeda Toyoei. Dalykinis susitikimas buvo skirtas 2016 metais Plungėje vyksiančioms  japonų kultūros dienoms ir tarptautinei fotobienalei aptarti. Užsimezgusio pokalbio metu nutarta ieškoti galimybių ir platesnei, įvairiapusiškesnei Plungės ir Japonijos partnerystei. Tada ir gimė mintis į Lietuvą ir Plungę pasikviesti  rašytoją Haruki Murakami.
Parengėme laišką ir bibliotekoje  po juo renkami parašai, kurie bus siunčiami rašytojui kartu su kvietimu atvykti į Lietuvą ir Plungę.


Plungė – nedidelis Lietuvos miestas, kuriame gyvena 18 tūkstančių žmonių. Viešoji biblioteka yra ta vieta, kurioje  miesto žmonės ne tik pasiima knygas skaitymui, bet  čia ir diskutuoja apie perskaitytas knygas. Jau pirmosios Jūsų knygos išverstos į lietuvių kalbą sukėlė bibliotekos skaitytojų didelį susidomėjimą. „Avies medžioklė“ ir „Norvegų giria“ buvo tokios neįprastos , bet labai įdomios.  Dar nebuvo  pasirodę  literatūros kritikų įžvalgų ir pastebėjimų ar išsamių recenzijų, todėl  skaitytojai  patys bandė suvokti Jūsų knygose slypinčias prasmes.  Taip susidarė kelios skaitytojų grupės: vieniems besąlygiškai patiko Jūsų knygos, kiti  teigė, kad  jas skaito, bet  kažko iki galo nesupranta, o treti  prisipažino, kad  yra sutrikę ir jiems labai sunku  skaityti Jūsų tekstus. 

Kiekvienais metais Lietuvoje  buvo išverčiama vis daugiau Jūsų knygų ir susidarė galimybės  dar geriau susipažinti su  Jūsų kūriniais, kuriuose persipina realybė ir vizijos, mistika ir fantazijos. Todėl skaitytojams  yra puikios galimybės skaityti   ir kitas Jūsų knygas,  toliau diskutuoti, keistis savo nuomonėmis,  net ginčytis.  Mūsų bibliotekos skaitytojai  gana ilgą laiką buvo įpratę skaityti angliakalbių  šalių  autorių knygas , nes  jų daugiausiai išverčiama, jose labiau suprantamas siužetas, atpažįstami personažai, gyvenimo būdas, istorinis kontekstas.  Jūsų knygos skaitytojus išveda į kitokį pasaulį, kuriame galima pasiklysti,  čia sunkiau  išsiaiškinamos  tam tikros prasmės,  visiškai kitoks Jūsų rašymo stilius, keisti, bet savotiško žavesio turintys  personažai.
Mes, Jūsų knygų skaitytojai ir vertintojai,  klaidžiojantys Jūsų tekstų  labirintuose, labai norėtume su Jumis susitikti. Norime diskutuoti, norime  Jums pateikti klausimų ir išgirsti atsakymų. Skaitančius žmones sujungia tam tikros knygos ir jie buriasi į neformalias grupes.  Bet tarp skaitytojų ir knygų dar įsiterpia  ir autorius,  su kuriuo norisi susipažinti ir jį  pažinti. 
Mes maloniai kviečiame atvykti į Lietuvą ir  susitikti su Jūsų knygų skaitytojais tradicinėje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri organizuojama kasmet vasario mėnesio pabaigoje. Mes  laukiame Jūsų apsilankymo ir  mūsų Plungės miesto viešojoje bibliotekoje
Iniciatoriai:   Plungės rajono savivaldybė ir viešoji biblioteka