Projektas “Skaitymas su šunimi“

Š.m. balandžio viduryje Plungės rajono viešojoje bibliotekoje startavo projektas „Skaitymas su šunimi“, kurio vienas iš pagrindinių tikslų - skatinti nemėgstančius skaityti ar sunkiai skaitančius vaikus (7-10 m.) atrasti skaitymo džiaugsmą. Šis projektas – tik bandomasis. Juo buvo siekiama išsiaiškinti, ar yra poreikis įgyvendinti tokio pobūdžio projektą ateityje. Rugsėjį, esant poreikiui, ketinama startuoti su šiuo projektu. Taip pat bus siekiama projekto veikloms gauti finansavimą.


Mintis organizuoti šį projektą kilo bibliotekos savanoriui Vitorui, kuris ieškodamas naujų idėjų netikėtai rado informaciją apie vienos iš Estijos miestų bibliotekos rengiamus vaikų skaitymus šunims. Taip kilo mintis kažką panašaus organizuoti ir Plungėje. Bendradarbiaujant su Plungės šunų mylėtojų klubu užmezgėme kontaktus su šunų, praėjusių psichologinio pasirengimo testus arba skirtus kaniterapijai, šeimininkais.
Projekte dalyvavo trys šunys: labradorė Brita (šeimininkė Jūratė Anužienė.), ši-cu veislės šuo Koldūniukas (šeimininkė Anna Liutikienė) ir vokiečių aviganis Rokis (šeimininkė Greta Fokaitė). Būtent šiems šunims, be abejo prižiūrint jų šeimininkams, skaitė vaikai. Projekte dalyvavo 7 vaikai, kurie jaukioje bibliotekos erdvėje niekieno netrukdomi 30 minučių skaitė šuniukams.
Džiaugiamės, kad tiek vaikų, tiek tėvelių atsiliepimai apie šį projektą patys geriausi. Viena projekte dalyvavusi mergaitė prieš keletą metų buvo patyrusi fizinę ir psichologinę traumą, ją užpuolęs šeimininkų neprižiūrėtas šuo stipriai sukandžiojo. Nuo to laiko mergaitė bijojo bet kokio kontakto su šunimi. Dalyvavimas šiame projekte ne tik padėjo aktyviai mergaitei išmokti raiškiai skaityt, bet ir nugalėti baimę šunims. Pirmą kartą nedrąsiai susitikusi su mažučiu pūkuotu Koldūniuku, ji vėliau skaitė ir dideliam augalotam aviganiui Rokiui.
Kaip sakė aštuonmetės Martos mama Lina: „Atsiliepimai tikrai patys geriausi: džiaugiamės tiek mes, tėveliai, tiek vaikas. Kadangi Marta yra super didelė gyvūnų mylėtoja, tai jai buvo pats didžiausias smagumas skaityti ir tuo pačiu metu šuniuku pasidžiaugti. Ačiū už tokį projektą ir tegu tik tokių sumanymų būna kuo daugiau“.
Taigi tikimės, kad rugpjūčio mėnesį paskelbę informaciją apie rugsėjyje vėl startuosiantį patobulintą projektą „Skaitymas su šunimi“ sulauksime dar didesnio būsimų projekto dalyvių susidomėjimo.