Knygos iš Japonijos

Japonijos ambasados Lietuvoje ir ambasadoriaus JE pono Toyoei Shigeeda dėka Japonijos miestą Tono, kuris galbūt ateityje taps Plungės miesto partneriu, pasiekė lietuviškų pasakų kolekcija, kurią padovanojo Plungės viešoji biblioteka ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Ką tik Plungės biblioteką pasiekė šešios knygos japonų kalba iš Tono:

1. Tono ir gimtojo miesto atsiminimai. Fotografo Hoiči Urata pasaulis.
Šioje knygoje yra sudėtos Hoiči Urata fotografijos, kuriose autorius užfiksavo paprastų Tono gyventojų kasdienybės vaizdus: buitį, darbą, jų vaikus, šventes, kraštovaizdį, gyvūnus.

2. Nanbu klanas ir Tono miestas
Knygoje aprašoma Nanbu samurajų klano, kuris buvo įsikūręs Tono mieste Edo laikotarpiu, istorija.

3. Tono miesto folkloras.
Knygoje pasakojama apie Tono miesto kultūrinį paveldą ir tradicijas; aprašomi šokiai, festivaliai, teatriniai pasirodymai ir kitos folklorinės pramogos.

4. Japonų „Grimas“ Sasaki Kizen
Knygoje pasakojama apie garsaus japonų folkloristo Sasaki Kizen gyvenimą.

5. Janagita Kunio ir „Tōno Monogatari“
Knygoje pasakojama apie japonų folkloristikos pradininko Janagita Kunio gyvenimą ir apie knygos „Tōno Monogatari“ (liet. „Tono miesto istorijos“) sukūrimą. Tai vienas iš garsiausių J. Kunio darbų, kuriame jis aprašė Tono miesto gyventojų pasakojamas liaudies legendas.
6. Aukso kasyklų klestėjimas
Knygoje pasakojama apie aukso kasyklas Tono vietovėse. Praeityje Tono turėjo daugybę aukso kasyklų, o auksas būdavo išgaunamas dar Heiano laikotarpio pabaigoje (apie 9 a.). Manoma, kad aukso kasyklos – labai svarbi Tono miesto istorijos dalis.
Nuoširdžiai dėkojame
Tonas – miestas Ivatės prefektūroje, Japonijoje. Mieste gyvena apie 27 tūkstančiai gyventojų. Jis įkurtas 1954 metais gruodžio 1 d.