Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Plungėje nuskambėjo įdomiais susitikimais

Bibliotekoje laikrodinėje Lietuvos edukologijos universiteto studentas, plungiškis Gintaras Ramonas pristatė savo pranešimą „Sąjungos "Jaunoji Lietuva" veikla Plungėje 1928 – 1940 m". Ne pirmą atvirą lietuvių kalbos pamoką bibliotekoje veda rajono mokyklų moksleiviai. Šįkart į pamoką, skirtą Mažosios Lietuvos metraštininkės Ievos Simonaitytės 120-mečiui, pakvietė "Saulės" gimnazijos moksleiviai (mokytojos - R.Barniškienė ir V.Šidlauskienė). Plungės pagyvenusių žmonių klubo "Pilnatis" ir Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių bendrijos dėka susitikimas bibliotekoje tapo tikra švente - su muzika, dainomis ir labai rimtomis kalbomis apie biblioteką ir knygas.

Itin šilti ir mieli buvo susitikimai Miesto bibliotekoje ir bibliotekoje laikrodinėje su rašytoja Igne Zarambaite - už nuoširdumą rašytojai dėkojo ir maži, ir dideli. Ir kvietė būtinai dar kartą atvykti! Nes jos "skudurinės lėlytės" dirbtuvėlės buvo fantastiškos :)

Vaikų bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoju D.Šukiu bei jau tikra bibliotekos bičiule, rašytoja Z.Gaižauskaite. Naujų mažųjų skaitytojų būrį sutraukė "Pirmokų dienos bibliotekoje".

Miesto bibliotekoje improvizuotas pasakas vaikams skaitė seimo nario A.Stančiko padėjėja R.Bieliauksienė, veterinarijos gydytoja L.Gricienė, edukacines pamokėles vedė dailės mokytoja J.Miltenė, o rašytoja R.Truikienė pristatė knygelę vaikams "Priešaky kelionė". Miesto bibliotekoje atidaryta fotografės S.Galvadiškytės fotografijų paroda "Miestelis". Smagią akciją plungiškiams "Kviečiu į savo biblioteką surengė bibliotekos klubo "Išminties upeliukas" vaikai.

Džiaugiamės, kad Savaitės metu mus aplankė kolegos - Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos ir Gargždų biliotekos kolektyvai. Nes šventes švęsti kartu - smagiausia!