Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ fotografijų paroda „Piliakalniai“ Viekšniuose

Paroda „Piliakalniai“ – jau 7-oji klubo metinė paroda. Joje savo darbus pristato 13 fotografų: Darius Sausdravas, Loreta Kazlauskienė, Sigitas Kazlauskas, Oksana Sidova, Alina Petrikienė, Silva Galvadiškytė, Viktorija Mickevičiūtė, Mantas Viržintas, Kęstutis Vaitkus, Artūras Žalimas, Kostas Slivskis, Antanas Jonaitis, Ilona Vaitiekutė. Parodoje eksponuojamos 59 nuotraukos. Tiesa, K. Slivskio įrėmintuose 5 fotomontažuose panaudota 19 fotografijų, tad parodoje matome daugiau kaip 70 vaizdų...


Didžiausio fotografų dėmesio susilaukė Medvėgalio, Kartenos, Gondingos, Sprūdės piliakalniai. Nuotraukose matome po 4 Plungės ir Telšių rajonuose stūksančius piliakalnius. Toliau nuo Žemaitijos centro esančių piliakalnių užfiksuota mažiau. Iš viso parodoje galima pamatyti 24 piliakalnius, kai Lietuvoje jų priskaičiuojama apie 1000!
Baigėsi 2017-ieji, Piliakalnių metai. Bet reikėtų ir toliau lankyti archeologijos paminklus, domėtis savo praeitimi... Belieka tikėtis, kad paroda „Piliakalniai“ ne vieną žiūrovą paskatins tai daryti.

Prie Plungės viešosios bibliotekos veikiančio Plungės ir Rietavo fotoklubo „Žybt“ paroda „Piliakalniai“ pirmą kartą eksponuota fotoklubo metinėje parodoje 2018 m. sausio mėnesį Plungės viešojoje bibliotekoje laikrodinėje. Po to pristatyta Mažeikių muziejuje, Plungės miesto šventės metu - lauko parodoje „Fotoalėja 2018“. Iki rugsėjo 15 d. eksponuojama Viekšnių vaistinės muziejuje. Iš Viekšnių bus perkelta į Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų.
Kęstutis Vaitkus