Ar Plungė taps prancūzų kultūros centru periferijoje?

Plungės viešosios bibliotekos direktorė V. Skierienė (dešinėje) ir G. Matevičiūtė (kairėje) su Ramune Vrubliauskiene iš Prancūzų instituto.

Sausio 24 d. – vasario 8 d. dvylikoje Lietuvos miestų vyko 14-asis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Visuose miestuose prancūzų filmai buvo rodomi kino teatruose ar kultūros centruose, o Plungėje šiais metais festivalis pirmąsyk įsikūrė – ir labai sėkmingai! – mūsų bibliotekoje. Per tris dienas, vasario 1-3-čią, buvo parodyti keturi filmai (vienas skirtas vaikams), sulaukę daugiau nei 120 plungiškių žiūrovų dėmesio. Tai labai džiuginantis faktas.
Vasario 8 d. festivalio „Žiemos ekranai“ uždarymo šventė vyko Klaipėdoje, „Kultūros fabrike“.  Kaip festivalio partnerė dalyvauti renginyje buvo pakviesta ir Plungės viešoji biblioteka. Į Klaipėdą vyko bibliotekos direktorė Violeta Skierienė ir Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Genovaitė Matevičiūtė. Vakaro svečiams buvo parodytas filmas „Gasparas vestuvėse“, po kurio vyko svečių susitikimas. Renginyje dalyvavo ne tik seni bibliotekos partneriai bei bičiuliai - Prancūzų instituto Lietuvoje (festivalio organizatorius) direktorius Jean-Marie Sani, Instituto darbuotoja Ramunė Vrubliauskienė, bet ir Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe, su kuria bibliotekos atstovėms teko garbė  ne tik susipažinti, bet ir maloniai pabendrauti. Pavasarį garbioji viešnia mielai sutiko apsilankyti Plungėje, mūsų bibliotekoje.
Nuoširdžiai tikime, kad Plungė po truputį taps prancūzų kultūros salele Lietuvos periferijoje.