Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė skatina visus - vaikus, jaunuolius ir suaugusius pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu.
Kaip ir kiekvienais metais šiaurietiški skaitymai kviečia mus pamatyti pasaulį, pasitelkiant literatūrą. Tai ypač aktualu šiemet, kai karantinas riboja mūsų keliones, kai neturime galimybės laisvai keliauti, kai liekame užverti namuose.
Tačiau fantastišką galimybę matyti ir patirti pasaulį mums suteikia skaitymas! Knygose skaitome apie nepažintus kraštus arba jos mums primena vietas, kur kažkada esame viešėję, leidžia pažinti svetimų kraštų žmones ir papročius, padeda pastebėti kultūrų skirtumus ir panašumus. Atsivertę knygą ir pasitelkę vaizduotę mes galime nukeliauti nesuskaičiuojamus kilometrus neiškeldami iš namų nė kojos.
Šiemet suaugusiesiems siūloma skaityti Auður Ava Ólafsdóttir knygą RANDAI (knyga apdovanota Šiaurės Tarybos literatūros premija). Mes džiaugiamės, kad biblioteka knygą turi, kad ji sudomino mūsų skaitytojus - knyga yra skaitoma ir sėkmingai keliauja po mūsų skaitytojų namus.