2017 07 21

       Tai Prancūzų instituto Lietuvoje sukurto meno albumų fondo « Art » kolekcija, kurią sudaro 67 prabangūs albumai prancūzų kalba apie šiuolaikinę kūrybą bei kultūros paveldą: architektūrą, skulptūrą, dailę, fotografiją, taikomuosius menus.
       Taigi parodoje galima susipažinti su šiuolaikine Prancūzijos architektūra, architektais ir istoriniais paminklais. Ypatingas dėmesys skiriamas XX a. menui – tai albumai, skirti Marcel Duchamp, Christian Boltanski, Philippe Starck ir kt. kūrybai. Dekoratyvinių menų sritis vienija puošyba besirūpinančius interjero, architektūros ir dekoravimo meistrus. Meno istorijos baruose – leidiniai apie įvairius meno laikotarpius, tam tikrą temą (Paryžietė) arba meno kryptį (Art Nouveau). Mada – tekstilė – prabanga: kostiumui, siuvinėjimui skirtuose leidiniuose nemažai pasakojimų apie drabužių dizainerių kūrybą.
       Ypatingas dėmesys skiriamas šiuolaikiniam menui. Pristatomi Marcel Duchamp, Christian Boltanski, Philippe Starck ir kiti menininkai.
       Tapybai skirti leidiniai pristato impresionistus, Picasso arba Van Goghą. Bet sklaidydami Rodolphe‘o Repetti sudarytą leidinį Odilon Redon: svajonių princas maloniai pasinersite į onirinį, mistinį ir mažai žinomą Odilono Redono pasaulį.
       Pristatant skulptūrą, negalima nepaminti meno istorikės Jane Mayo Roos knygos „Auguste Rodin“, analizuojančios skulptoriaus kūrinius socialiniame, istoriniame ir biografiniame kontekste.
       Fotografijų albume „Paris la Nuit“ Brassa? užfiksavo paslaptingą naktinį Prancūzijos sostinės gyvenimą. Taigi galima susipažinti su šiuo fotografu siurrealistu ir su daugeliu kitų fotografijos meno kūrėjų.


       Ši unikali meno albumų paroda Plungės viešosios bibliotekos Bokšto salėje veikė iki 2017 metų rugpjūčio 11 dienos.


2016 02 06

Plungės viešojoje bibliotekoje laikrodinėje nuo vasario 9 d. veikė unikali Goethe’s instituto paruošta paroda LIFE IS LIVE. VOKIŠKI GRAFINIAI ROMANAI IR KOMIKSAI IŠ BALTIJOS ŠALIŲ". Keliaujančią parodą sudaro 35 vokiečiakalbės grafinės novelės ir 10 leidinių iš Baltijos šalių bei 45 plakatai. Kiekvienas plakatas pristato vieną vokišką komiksų knygą. Baltijos šalių kūryba pristatoma 11 plakatų, kuriuose rodomos ne knygos, o supažindinama su Baltijos šalių komiksų kūrėjais. Parodą galėjote aplankyti iki vasario 27 d.

Skaityti daugiau...

2016 02 01

Vasario 19 d. Viešojoje bibliotekoje - laikrodinėje vyko  knygos „Laiko mašina: pinigų istorija“ pristatymas. Dalyvavo AB Šiaulių banko Plungės KAS skyriaus viršininkas A. Šapalas ir knygos sudarytoja - Šiaulių banko rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorė Daiva Grikštienė.


2015 12 07

Nuo gruodžio 3 d. kavinėje „Skalvija" (Vytauto g.3, Plungė) veikia plungiškio Algimanto Verkio fotografijų paroda „banalybės".