2020 02 24

Vasario 21 d., Kantaučių kaimo bibliotekoje, minėjome Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Į popietę „Žodis prie žodžio“ susirinkusiems vaikams kalbėjome apie gimtosios kalbos svarbą gyvenime, kad gimtosios kalbos ateitis, priklauso nuo mūsų pačių. Vaikai sužinojo, jog ne visos tautos turi savo gimtąja kalba, suprato, jog gimtasis žodis – svarbiausia tautos vertybė.
Renginio metu vaikai atlikinėjo įvairias užduotis, analizavo žodžius, aiškinosi kokius žodžius galima vartoti, kokių geriau vengti. Informacijos ieškojo  ne tik knygų lentynose, bet ir internete. Džiugu, kad vaikai domisi lietuvių autorių knygomis, todėl nesunkiai atsako į pateiktus klausimus.
Visi vieningai nutarėme, kad reikia branginti, puoselėti ir didžiuotis savo gimtąja kalba, kurią mums išsaugojo mūsų proseneliai.

Vyresn. bibliotekininkė L. Butrimienė

2020 02 19

Didvyčių bibliotekoje vasario 13 d.  vyko saugesnio interneto savaitei skirtas renginys skatinantis saugesnį vaikų naudojimąsi internetu. Dalyvavo Didvyčių daugiafunkcio centro ikimokyklinė grupė su mokytoja Vida Šukiene.


2019 12 30

Laikas negailestingas ne tik žmogui, bet ir jo veiklos pėdsakams. Kartu su jais išnyksta ne tik žmonių pastatai, dvarai ar sodybos, bet ir ištisi kaimai ir jų ribos. Ir nebe daug yra žmonių prisimenančių apie  čia gimusius ir gyvenusius žmones, jų pasiekimus ir nuveiktus darbus. Todėl kiekviena  įsimintina data, sukaktis ir jubiliejus paskatina mus labiau domėtis istorija,   asmenybėmis, palikusiomis ryškų pėdsaką savo amžininkų tarpe, savo gimtojo kaimo, miestelio  ar miesto istorijoje. Šiemet minime Prano Mantvydo 125 –ąsias gimimo metines.  Šiai progai bibliotekoje yra parengta paroda, kurioje eksponuojami straipsniai apie P. Mantvydą, jo gyvenimą ir veiklą, nuotraukos, įvairūs dokumentai, jo laiškai artimiesiems ir draugams. Minint  šį gražų   jubiliejų pas mus svečiavosi  Žemaičių Kalvarijos seniūnijos seniūnas Liudas  Gricius. Tardamas sveikinimo žodį, seniūnas pasidžiaugė, kad biblioteka organizuoja  puikius renginius, kuriuose niekada netrūksta žiūrovų ir už tai padėkojo bibliotekininkei.

Skaityti daugiau...

2019 10 02

Skaitmeninio raštingumo  projektas „Prisijungusi Lietuva“ įsibėgėja. Rugsėjo mėnesį mokymus Plateliuose baigė antra pradedančiųjų grupė. Pagal programą „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“ dalyviai ne tik susipažino su interneto galimybėmis, bet išbandė ir įvairius skaitmeninius įrenginius: išmaniuosius telefonus, plančetes, virtualius akinius. Į projekto veiklą įsijungė skaitmeninė bendruomenės lyderė V. Lukavičienė ir bibliotekos  e. skautė G. Krulienė.  Gavę diplomus dalyviai prisipažino, kad patiko ne tik mokytis, bet ir bendrauti vieniems su kitais. Grupė buvo ypatinga, tad ir mokymų užbaigimas buvo įspūdingas: Stanislovas stebino visus fokusais, Zofija skaitė savo eiles, Virginija visus prajuokino asmeninėmis gyvenimo istorijomis. Kartu praleistas laikas neprailgo, grupė susidraugavo  ir sutarė susitikti pažengusiųjų mokymuose po rudens darbų.
                                                                 Vyresn. bibliotekininkė A. Vilienė