2021 07 01

Kasmet prieš Šv. Petro ir Pauliaus atlaidus plateliškiai švenčia miestelio šventę. Šiemet, ne tik su puokštėmis , bet pirmą kartą su edukacinėmis - patirtinėmis veiklomis, į šventę įsiliejo ir Platelių miestelio biblioteka.
Gražus oras, nuostabi vieta, gaivinantis ežeras pritraukė daug svečių. Tad bibliotekos komandai teko paplušėti iš peties. Ne tik vaikai domėjosi siūlomomis užduotimis ir užsiėmimais, bet ir suaugusieji būreliais traukė žiūrėti, kas čia vyksta. Paraginti mielai išbandė bibliotekos siūlomas veiklas: mankštino akis, vartė iliuzijų žurnalus, pirštais „skaitė“ neregiams skirtas knygas, tikrinosi žemaitiškų žodžių žinias ar tiesiog ramiai pasinėrė į terapinių mandalų spalvinimą. Bibliotekininkei Aušrai Vilienei talkino savanoriai Ugnė ir Dovydas bei „MokoMes“ atstovė Eglė. Jaunimas pasiskirstė veiklas su vaikais. Vieni darė skirtukus, kiti – drugelius, o norintys judesio lakstė po pievas rinkdami užduočių atsakymus, žaidė. Veiklos užteko visiems. Savanoriams tai buvo puiki praktika ruošiantis ateičiai. O atlikusių užduotis vaikų laukė šalta ir saldi staigmena - ledai. Jais edukacijų dalyvius pradžiugino miestelio seniūnas Robertas Šimkus (rėmėjas AB „Klaipėdos pienas“).
Skambant šventinei muzikai, vaikų ir smalsių suaugusiųjų apsuptyje vakaras pralėkė nepastebimai greitai. Pirmas kartas, kaip pirmas blynas, pavyko — neprisvilo. Dar keletas porų rankų, akių ir kojų tikrai būtų pravertę... Pavargusi, bet laiminga, įgijusi naujų patirčių ir pilna minčių bibliotekos komanda atsisveikino iki kito karto. Laukiame užsukant į Platelių biblioteką! Gražios vasaros!

                                                                                                                   

                                               Vyresn. bibliotekininkė A. Vilienė

2021 06 11

Stereo piešiniai padedantys mankštinti akis, Brailio raštas ir liečiamos iliustracijos, Ūkės Pūkės iliuzinės užduotys, garsais praturtintos knygos ir įvairios kitokios įdomybės laukė atvykstančiųjų Platelių bibliotekoje. Svečiai juk neeiliniai, jų tapytais piešiniais visą gegužės mėnesį gėrėjosi skaitytojai. Telšių apskrities sergančiųjų nervų - raumenų ligomis asociacija vykdė soc. projektą ‚,Asmenybės darna“. Jo metu nutapyti paveikslai pasklido po Žemaitiją. Darbų paroda surengta ir Platelių miestelio bibliotekoje. Projekto dalyviai lydimi asociacijos vadovės Genovaitės Razbadauskienės nedrąsiai rinkosi į biblioteką. Tuo pat metu knygas apžiūrinėjo žodžio kišenėje neieškantis liaudies menininkas V. Jaugėla. Vytui užteko „suskelti“ porą anekdotų ir jau visi draugiškai šnekučiavosi prie stalo. Sužavėti projekto dalyviai pažadėjo sekantį kartą važiuoti tiesiai pas menininką.

Skaityti daugiau...

2020 08 26

Rugpjūčio 21 d. Plateliuose vyko malonus susitikimas su įdomiu, daug pasiekusiu, žymiu, bet tuo pačiu labai paprastu ir šiltu žmogumi Kristijonu Kaikariu.
Tai kupina skirtingų patirčių asmenybė. Dar būdamas studentas ir besimokydamas medicinos tapo Formulės 1 TV transliacijų komentatoriumi, dirbo žurnalistu, leido žurnalą automobilių mėgėjams, daug metų buvo „Microsoft Lietuva“ generaliniu direktoriumi, vadovavo avialinijoms „Small Planet Airlines“, gyveno Tailande, Vietname, Kazachstane. Išgyveno ir pakilimus, ir bankrotą. Visur drąsiai žengė ir priėmė gyvenimo iššūkius. Tad susitikime su plateliškiais turėjo kuo pasidalinti ir ką papasakoti.

Skaityti daugiau...

2020 03 31

Kovo 6 dieną Platelių seniūnijos salėje buvo pristatyta žemaičių kalba išleista knyga „So meilė Žemaitėje“. Tai pirmoji Plungės ir Rietavo krašto rašytojų ir poetų kūrybos antologija. Joje – 38 žemaičių kūrėjų darbai.
Renginį organizavusi bibliotekininkė Aušra Vilienė kiekvieną atėjusįjį pasitiko itin šiltai ir pristatė „šio vakaro pagrindinius žmones“ – knygos sudarytoją ir rašytoją Adelę Daukantaitę, plateliškius  – gitara nešiną poetę Reginą Miežetienę ir Lietuvos tolerancijos žmogų Eugenijų Bunką.
Adelė pasidžiaugė, kad į knygos pristatymą susirinko „tikri žemaičiai“, kuriems ir skirta ši knyga. Papasakojo, kad mintis leisti tokią knygą kilo išgirdus, jog šie (2019-ieji aut. pastaba) metai  – skirti Žemaitijai. Todėl ji ėmėsi rašyti projektą, kurio dėka knyga išvydo dienos šviesą.

Skaityti daugiau...