2023 02 02

Šį savaitgalį, minėdama savo veiklos 65-ąsias metines, biblioteka visus pakvietė į padėkos popietę.
Gražiais žodžiais apie biblioteką, knygą, skaitymą ir skaitytoją, renginį pradėjo merginos. Renginį tęsusi bibliotekininkė kalbėjo, kad bibliotekai 65 –eri ne toks jau ir mažas metų skaičius, todėl, kad kiekvieni iš jų buvo paženklinti vienokių ar kitokių įvykių gausumu, vykusių renginių ir susitikimų įvairove, parodų pristatymais, edukaciniais užsiėmimais, žaidimais ir šventėmis. Aišku, per tuos metus neapsieita ir be skirtingų istorinio laikmečio reikalavimų ir nurodymų, bei darbuotojų kaitos. Visa tai ir yra bibliotekos istorija, kurios šventės metu buvo nutarta plačiai nepristatinėti...
Jos metu bibliotekininkė padėkojo savo bibliotekos skaitytojams, renginių lankytojams, pagalbininkams ir visiems, kurie neabejingi knygai ir bibliotekai. Kaip padėkos akcentas visiems susirinkusiems buvo dovanojamas Šateikių KC Aleksandravo skyriaus mėgėjų teatro ,,Rišolis'' spektaklis.
Simbolinėmis padėkos dovanėlėmis buvo padėkota bibliotekos bičiuliams - rėmėjams, kurie eilę metų savo gyventojų pajamų mokesčio dalį skiria bibliotekai.
Sveikinimo žodžius bibliotekai skyrė ir renginyje dalyvavę svečiai: Žemaičių Kalvarijos seniūnijos seniūnė Dovilė Brasaitė, Gegrėnų bendruomenės pirmininkas Donatas Kaktys, taip pat mūsų kraštietis Andriejus Stančikas.
Renginio metu buvo rodomos skaidrės iš bibliotekos 60-mečio jubiliejaus, o bibliotekoje eksponuojama fotonuotraukų paroda - ,,Akimirkos iš mūsų gyvenimo''.
Po spektaklio visi buvo pakviesti pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio ir paragauti jubiliejinio bibliotekos torto.


2023 01 11

Šių metų sausio 8 diena išaušo vėsoka, tačiau Narvaišių kultūros namų erdvėse švietė saulė ir žydėjo gėlės. Šiluma dvelkė paveiksluose, kurių tokią gausybę vienoje vietoje retai pamatysi. Tai, ketvirtį amžiaus Narvaišiuose gyvenusios ir kūrusios tautodailininkės Gražinos Goriunovos darbai. Į parodos atidarymą ir pristatymą susirinkusius svečius ir kaimo gyventojus pribloškė pamatytas vaizdas. Salę puošė virš 150 Gražinos darbų. Dailininkė jau 15 metų gyvena Anglijoje, tačiau ir toliau mėgaujasi širdžiai miela veikla - ieško ir randa naujų tapybos technikų ir formų. Mintis surengti mamos darbų parodą kilo dukrai Elenai. Kadangi Gražina vėl išvyksta į Angliją, todėl renginį reikėjo suorganizuoti per labai trumpą laiką. Parodai paveikslai paimti iš giminaičių, kaimynų ir draugų. Keletą paveikslų teko nukabinti ir nuo Šateikių seniūnijos bei mokyklos sienų.

Skaityti daugiau...

2022 08 11

Platelių miestelio bibliotekininkė Aušra Vilienė kartu su kolege iš Klaipėdos Rasa Dambrauskiene dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Virtual call“. Be lietuvių projekte dirba turkai, slovakai, rumunai ir lenkai. Pirmas dalyvių susitikimas gyvai vyko pavasarį Turkijoje, Sinopo mieste. Antras susitikimas - Kaune, liepos 28-29 d. Lietuvos komandai vadovauja Socialinių projektų instituto atstovė Julita Pigulevičienė. Jos dėka Kaune vyko ne tik projektinės veiklos, bet ir pažintis su išgražėjusiu miestu. Sekantys sutikimas numatyti Turkijoje ir Rumunijoje.
                                    Vyres. bibliotekininkė A. Vilienė


2021 09 23

Trylika kilometrų įveiktų smagiu žingsneliu kopiant į alkakalnius, braunantis per pelkes ir besigrožint ežerų vaizdais. Keturios valandos besiklausant istorijų, legendų ir prisiminimų. Katilas išsrėbto žemaitiško šiupinio. Trisdešimt aštuoni viktorinos klausimai ir tiek pat apdovanotų dalyvių...
Toks būtų trumpas, rugsėjo 18 d. vykusio pažintinio pėsčiųjų žygio, parengto pagal S. Stripinienės knygą „Platelių žemės atmintis", apibendrinimas skaičiais. Tačiau tie kas dalyvavo, tarsi pačios mokytojos Stanislavos Stripinienės vedami už rankos persikėlė į senovę. Į tuos laikus kai vaidenosi, kai velniai ir laumės gyveno, kai karalienė virš vandens jojo... Į tas vietas, kurios sakmėmis liudija Platelių žemės atmintį ir tarsi tolimos praeities aidas lydi mus šiandien.
Žygį, pagal kultūros paveldą populiarinantį projektą, organizavo Platelių miestelio biblioteka. Rėmėjas Plungės rajono savivaldybė. Partneris Žemaitijos nacionalinio parko direkcija.
                                                                 

                                                           Vyresn. bibliotekininkė A. Vilienė