2022 08 11

Platelių miestelio bibliotekininkė Aušra Vilienė kartu su kolege iš Klaipėdos Rasa Dambrauskiene dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Virtual call“. Be lietuvių projekte dirba turkai, slovakai, rumunai ir lenkai. Pirmas dalyvių susitikimas gyvai vyko pavasarį Turkijoje, Sinopo mieste. Antras susitikimas - Kaune, liepos 28-29 d. Lietuvos komandai vadovauja Socialinių projektų instituto atstovė Julita Pigulevičienė. Jos dėka Kaune vyko ne tik projektinės veiklos, bet ir pažintis su išgražėjusiu miestu. Sekantys sutikimas numatyti Turkijoje ir Rumunijoje.
                                    Vyres. bibliotekininkė A. Vilienė


2021 09 23

Trylika kilometrų įveiktų smagiu žingsneliu kopiant į alkakalnius, braunantis per pelkes ir besigrožint ežerų vaizdais. Keturios valandos besiklausant istorijų, legendų ir prisiminimų. Katilas išsrėbto žemaitiško šiupinio. Trisdešimt aštuoni viktorinos klausimai ir tiek pat apdovanotų dalyvių...
Toks būtų trumpas, rugsėjo 18 d. vykusio pažintinio pėsčiųjų žygio, parengto pagal S. Stripinienės knygą „Platelių žemės atmintis", apibendrinimas skaičiais. Tačiau tie kas dalyvavo, tarsi pačios mokytojos Stanislavos Stripinienės vedami už rankos persikėlė į senovę. Į tuos laikus kai vaidenosi, kai velniai ir laumės gyveno, kai karalienė virš vandens jojo... Į tas vietas, kurios sakmėmis liudija Platelių žemės atmintį ir tarsi tolimos praeities aidas lydi mus šiandien.
Žygį, pagal kultūros paveldą populiarinantį projektą, organizavo Platelių miestelio biblioteka. Rėmėjas Plungės rajono savivaldybė. Partneris Žemaitijos nacionalinio parko direkcija.
                                                                 

                                                           Vyresn. bibliotekininkė A. Vilienė

2021 07 01

Kasmet prieš Šv. Petro ir Pauliaus atlaidus plateliškiai švenčia miestelio šventę. Šiemet, ne tik su puokštėmis , bet pirmą kartą su edukacinėmis - patirtinėmis veiklomis, į šventę įsiliejo ir Platelių miestelio biblioteka.
Gražus oras, nuostabi vieta, gaivinantis ežeras pritraukė daug svečių. Tad bibliotekos komandai teko paplušėti iš peties. Ne tik vaikai domėjosi siūlomomis užduotimis ir užsiėmimais, bet ir suaugusieji būreliais traukė žiūrėti, kas čia vyksta. Paraginti mielai išbandė bibliotekos siūlomas veiklas: mankštino akis, vartė iliuzijų žurnalus, pirštais „skaitė“ neregiams skirtas knygas, tikrinosi žemaitiškų žodžių žinias ar tiesiog ramiai pasinėrė į terapinių mandalų spalvinimą. Bibliotekininkei Aušrai Vilienei talkino savanoriai Ugnė ir Dovydas bei „MokoMes“ atstovė Eglė. Jaunimas pasiskirstė veiklas su vaikais. Vieni darė skirtukus, kiti – drugelius, o norintys judesio lakstė po pievas rinkdami užduočių atsakymus, žaidė. Veiklos užteko visiems. Savanoriams tai buvo puiki praktika ruošiantis ateičiai. O atlikusių užduotis vaikų laukė šalta ir saldi staigmena - ledai. Jais edukacijų dalyvius pradžiugino miestelio seniūnas Robertas Šimkus (rėmėjas AB „Klaipėdos pienas“).
Skambant šventinei muzikai, vaikų ir smalsių suaugusiųjų apsuptyje vakaras pralėkė nepastebimai greitai. Pirmas kartas, kaip pirmas blynas, pavyko — neprisvilo. Dar keletas porų rankų, akių ir kojų tikrai būtų pravertę... Pavargusi, bet laiminga, įgijusi naujų patirčių ir pilna minčių bibliotekos komanda atsisveikino iki kito karto. Laukiame užsukant į Platelių biblioteką! Gražios vasaros!

                                                                                                                   

                                               Vyresn. bibliotekininkė A. Vilienė

2021 06 11

Stereo piešiniai padedantys mankštinti akis, Brailio raštas ir liečiamos iliustracijos, Ūkės Pūkės iliuzinės užduotys, garsais praturtintos knygos ir įvairios kitokios įdomybės laukė atvykstančiųjų Platelių bibliotekoje. Svečiai juk neeiliniai, jų tapytais piešiniais visą gegužės mėnesį gėrėjosi skaitytojai. Telšių apskrities sergančiųjų nervų - raumenų ligomis asociacija vykdė soc. projektą ‚,Asmenybės darna“. Jo metu nutapyti paveikslai pasklido po Žemaitiją. Darbų paroda surengta ir Platelių miestelio bibliotekoje. Projekto dalyviai lydimi asociacijos vadovės Genovaitės Razbadauskienės nedrąsiai rinkosi į biblioteką. Tuo pat metu knygas apžiūrinėjo žodžio kišenėje neieškantis liaudies menininkas V. Jaugėla. Vytui užteko „suskelti“ porą anekdotų ir jau visi draugiškai šnekučiavosi prie stalo. Sužavėti projekto dalyviai pažadėjo sekantį kartą važiuoti tiesiai pas menininką.

Skaityti daugiau...