Naujienos

2020 10 23

Mieli skaitytojai,

nuo spalio 26 d. iki lapkričio 9 d. Plungės viešoji biblioteka dirba nuotoliniu ir bekontakčiu būdu. Pasistengsime, kad be knygų jokiu būdu neliktumėte.

BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS pirmadieniais – penktadieniais 9.00 – 18.00 val., šeštadieniais, spalio 31 ir lapkričio 7 d., – NEDIRBSIME.

Norimas knygas užsisakykite iš anksto tel. 8 448 72372, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba per sistemą LIBIS.

Grąžinamas knygas galite palikti ir knygų grąžinimo dėžėje prie Vaikų bibliotekos (Laisvės al.19).

Bibliotekoje ir toliau teikiamos kopijavimo, spausdinimo, skenavimo paslaugos.

Į biblioteką prašome įeiti po vieną, dėvėti nosį ir burną dengiančią kaukę, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo, patariama mūvėti pirštines.

Būkime ir likime sveiki.


2020 10 20

Tikimės, kad nenusivylėte tie, kurie kartu su mumis šią savaitę stebėjote (nors ir iš namų) „Senjorų dienų internete 2020“ transliacijas. Kartu sveikatinomės, susikūrėme įdomaus laisvalaikio planą, gilinomės į elektronines paslaugas, mokėmės būti saugūs internete, virtualiai planavome puikius sodus. Apie tai, kaip transliacijas stebi plungiškiai teiravosi ir jų vedėjas žurnalistas, mūsų žemietis Richardas Jonaitis.
Kas visa tai praleidote, pražiūrėjote – pavydėkite.  Juokaujame, aišku... Jūs tikrai turite puikią galimybę. (ačiū Savaitės organizatoriams) pamatyti ir išgirsti visa tai bet kada. Visas transliacijas galite rasti ir labai paprastai jas peržiūrėti čia:

https://www.prisijungusi.lt/renginiai/senjoru-dienos-internete-2020/


2020 10 19

Žvarboką, bet saulėtą rudenį kviečiame saugiai pasivaikščioti parke ir prisijungti prie virtualaus lobiautojų būrio.
Pagal projektą „Geoturas Plungėje“ 2019 m. sukūrėme „Plungės geoparko“ trasą , kuri yra projekto „Plungės išmanusis parkas tęsinys.
„Plungės geoparkas“ yra pasaulinio „Geocaching“ žaidimo dalis. Jums reikia:
Parsisiųsti "Geocaching" mobiliąją aplikaciją bei susikurti savo paskyrą.
Ateiti į parką ir įsijungti aplikaciją. Leisti naudoti jūsų buvimo koordinates.
Naudojantis žemėlapiu ir užuominomis ieškoti aštuonių lobių slaptaviečių. Keturi geolobiai įkurdinti greta kultūrinių pastatų, keturi – šalia gamtos objektų. Radus lobių dėžutę, užsiregistruoti joje esančioje knygelėje bei pažymėti aplikacijoje, kad lobis rastas.
Radę visus lobius atvykite į biblioteką laikrodinę, kur galėsite atsiimti monetą keliauninkę (geocoin).
Veikime saugiai! 


2020 09 12

Rugsėjo 26 d., šeštadienį, bibliotekoje įvyko kraštiečio, politinio kalinio, tremtinio, disidento, aktyvaus kovotojo už Lietuvos nepriklausomybę kun. B.Bagužo 100-ųjų gimimo metinių minėjimas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Pranešimą perskaitė ir parodą pristatė Varnių vyskupystės muziejaus vyr. muziejininkė-bibliotekininkė Jurgita Ivinskienė.

Nuoširdžiai dėkojame gerb. Jurgitai Ivinskienei už įdomų pranešimą, skaitmeninę parodą ir Plungės viešajai bibliotekai padovanotą knygą : „Kun. Brunonas Bagužas. Lietuvos piliečio kelias“ 
Nuoširdi mūsų padėka ir kraštotyrininkų klubo „Pilaitė“ nariui Algirdui Matui Duobliui už renginio metu Plungės viešajai bibliotekai padovanotus kun. Brunono Bagužo laiškus, rašytus A. M. Duoblio dėdei p. Stasiui Vaičiui į Čikagą ir originalią kun. B. Bagužo nuotrauką.

Parodą "Plungės kraštas kun. B.Bagužo archyve" galite aplankyti rugsėjo spalio mėn. bibliotekos darbo valandomis.