Naujienos

2024 05 24

„Parke gieda vienas labai retas paukštis - sodinė nendrinukė. Mažai jų Lietuvoje.“ Tokia puikia ir kiek suintrigavusia žinute pasidalino ornitologas Marius Karlonas tik įžengęs į Plungės parką. Užuot iškart keliavęs į biblioteką, ornitologas visų pirma vienas apėjo gana nemažą Oginskių dvaro parko teritoriją, paskaičiavo čia gyvenančių ir perinčių paukščių rūšis, o jau kiek vėliau į kelionę drauge pasikvietė ir nemažą grupelę susirinkusių paukščių stebėjimo entuziastų.

Skaityti daugiau...

2024 05 23

„GEGUŽĖS 22
Emilija ir kalendoriuose neįrašytų vardų diena. Sveikinu visus, kurių nėra“ (Andris Kalnozols. „Mane vadina Kalendorium“).

  
Praėjusį penktadienį, gegužės 17 dieną, reikėtų įrašyti į bibliotekos istoriją. Įrašyti dėl dviejų priežasčių: pirmiausia dėl to, kad tądien bibliotekoje įvyko vienas neįtikimiausių renginių – susitikimas su nuostabiuoju, charizmatiškuoju latvių rašytoju, romano „Mane vadina Kalendorium“ autoriumi Andriu Kalnuozuolu. Tai ne tik vienas žinomiausių šių dienų Latvijos rašytojų, kylanti Latvijos literatūros žvaigždė, bet ir išskirtinė asmenybė. Kuo toks išskirtinis? Pirmiausia – savo nuoširdumu ir paprastumu!

Skaityti daugiau...

2024 05 20

Gegužės 28 d. 11.00 val. Plungės viešojoje bibliotekoje vyks kūrybinio rašymo dirbtuvės su Viktorija Urbonaite!

  

Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

  

Viktorija Urbonaitė yra komunikacijos specialistė (Popiežiaus Pranciškaus vizito metu buvo turinio komunikacijos vadovė), rašytoja, autorinės LRT laidos „Išpažinimai“ vedėja, kūrybos namų „Kregždynas" įkūrėja, lektorė. Knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms" bendraautorė.

Skaityti daugiau...

2024 05 16

Gegužės 15 dieną Plungės vaikų ir jaunimo bibliotekoje surengėme susitikimą su rašytoja Jurga Vile - iš pirmo žvilgsnio jaukų ir smagų, tačiau tuo pat metu apie labai rimtą ir skaudžią temą. Tokia yra ir Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų knyga „Sibiro haiku“ - joje jautriai ir be pagrąžinimų pasakojama istorija apie tremties žiaurumus ir jos kasdienybę. O tas pasakojimas ne iš piržto laužtas - pagrindinis veikėjas Algiukas - ne kas kitas, kaip knygos autorės Jurgos tėtis.

Skaityti daugiau...