Naujienos

Rugsėjo 22-23 dienomis Plungės viešoji biblioteka kvietė į kitokius – kūrybinius – pasivaikščiojimus Plungės parke. Pasitelkdami įvairius pojūčius ir smalsumą (!) bandėme atverti vis kitas gamtos kambarių duris. Tai buvo antroji projekto „Vietos identiteto paieškos: meninės interpretacijos gamtos ir kultūros paveldo tema“ dalis.
Kraštovaizdžio geografė dr. Giedrė Godienė pakvietė visus į kraštovaizdžio patirties ir pažinimo ekskursiją. Vaikščiojome po Plungės parką, rodos, visiems puikiai pažįstamą. Bandėme pažvelgti į parką kitu kampu, surasti žmogaus ir gamtos ryšį. Ir suradome! Giliai slypinčius, įdėmaus žvilgsnio laukiančius, neatrastus dalykus. Giedrė pažadėjo mums, kad „tie, kas milžinų, paukščių (ir geografų) akimis žvelgia, apčiuops Babrungo senklonio skulptūros kontūrus. Tie, kam artima judri vandens stichija, grožėsis upės juosta, senvagėmis, tvenkiniais ir šlapynėmis. Tie, kam žaluma akis glosto, sveikinsis su naminiais, mūsiškiais, Lietuvos, ir su iš tolimų kraštų atvykusiais augalais.“ Ir tikrai, ėjome takais, kuriais ne kasdien praeiname, stebėjome medžius, kuriuos dažnai aplenkiame, bandėme įžvelgti atskirus pasaulius medžiuose ir aplink juos. Aplink mus. Pasivaikščiojimas buvo šiltas, jaukus ir įkvepiantis.
SPALIO 13 D. 16.30 VAL. Plungės viešojoje bibliotekoje-laikrodinėje
Aldonos Ruseckaitės knygos "EMMI. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys" pristatymas!
„EMMI“ – penktas Aldonos Ruseckaitės biografinis romanas apie garsias lietuvių literatūros asmenybes. Romane į literatūros klasiko Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimą – nuo kūdikystės iki paskutinio atodūsio – žvelgiama per santykį su keturiomis jam svarbiomis moterimis...
Maloniai laukiame atvykstant!
Rugsėjo 22-23 dienomis Plungės viešojoje bibliotekoje vyko renginių ciklas "Gamtos kambariai. Kūrybiniai pasivaikščiojimai po Plungės parką".
Penktadienį renginių ciklą pradėjome drauge su kraštovaizdžio geografe dr. Giedre Godiene dairydamiesi po Plungės parką, bandydami suprasti žmogaus ir gamtos ryšį pažvelgėme į parką kitu kampu.

Grupės BIX būgninkas Gintautas Gascevičius parašė knygą “Ginc ir išminties pedalas”. Tai pasakojimas apie grupę Bix iš būgnininko Ginto pozicijos su istorijomis iš audringo grupės gyvenimo laukiniais 90 – aisiais. Apie grupės pakilimą, gastroles po visą pasaulį ir apie tai, kuo reikėjo užsiimti kai audringas gyvenimas su gastrolėmis baigėsi. Paklausus, kaip nuspręndė parašyti knygą, jis atsakė, kad pirminis sumanymas buvo parašyti apie tai, kaip galima mokytis groti būgnais. Apie tai, kaip jis pats mokėsi ir kaip sukūrė mokymosi sistemą, kuri pasirodė esanti labai efektyvi. Gintautas papasakojo : “Kai viską, ką buvau sumanęs surašiau, tekstas išėjo labai trumpas ir neįdomus. Tada pabandžiau apipinti istorijomis apie tai, kaip tie mokymosi būdai atsirado. O tada jau reikėjo ir priešistorės, kad būtų aišku, kam reikėjo tiek laiko gaišti ieškojimams ir treniruotėms. Taip atsirado siužetas, nors to visiškai nesitikėjau. Žodžiu, pabandžiau parašyti skaitalą, tinkamą pramogai ir turintį šiek tiek naudingos informacijos. Aprašiau ir kelias istorijas apie grupę, kurioje groju beveik nuo susikūrimo – „Bix“. Nes tai – mano broliai.