Naujienos

2019 04 09

 

Plungės viešoji biblioteka savo istoriją skaičiuoja nuo 1939-ųjų.

1936 metais priėmus valstybinių viešųjų bibliotekų įstatymą, Valstybinis centrinis knygynas tapo Valstybine centrine biblioteka, o jo skyriai – valstybinėmis viešosiomis bibliotekomis.
1939 m., kai Vokietija nuo Lietuvos atplėšė Klaipėdos kraštą, buvo evakuojamos kultūrinės įstaigos, taip pat ir bibliotekos. Tuomet į Plungę buvo perkelta Pagėgių valstybinė viešoji biblioteka. Kartu su biblioteka į Plungę atsikėlė ir bibliotekos vedėjas Volfredas Turnevičius.
Taigi 1939 –ieji – dabartinės Plungės viešosios bibliotekos pradžia.

Ir šiemet biblioteka švenčia gražų ir garbingą 80-ies metų jubiliejų.

Visus metus švęskime ir būkime kartu!

 ♦                                       
2019 04 08

Garbingas plungiškis, gerbiamas profesorius Domas Kaunas švenčia gražų jubiliejų. Plungės viešoji biblioteka dėkoja už atmintį ir dėmesį mūsų bibliotekai - už dovanotas, ką tik mus pasiekusias  knygas ir nuoširdžiai sveikina gražaus Jubiliejaus proga!


2019 04 05

Upe svetainei

Upė, per žiemą kaupusi jėgą, išsiveržia prieš gražiausią pavasario šventę ir atšilus orui vėl kviečia sustoti, neskubėti ir suprasti, kad prasmė slypi sustojime, akimirkų sulaikyme, o ne bėgime, informacijos pertekliuje, nuolatiniame strese.
Pirmajame XXI a. neskubėjimo ciklo renginyje POTVYNIS susitiksime su Katkų literatūros draugijos nariu Laurynu Katkumi, rašytoju, eseistu, vertėju. Jis skaitys provokuojantį pranešimą "Su kuo valgomas hipsteris".
Po paskaitos, drauge su "Teatru P", dalyvausime poetiniame vyksme, pavadinimu "Vakaras O". Aktoriai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka sukūrė unikalų poetinį reiškinį iš V. Stankaus, S. Gedos, B. Januševičiaus, D. Grajausko, J. Meko ir D. Kajoko eilėraščių. Tai yra komiškas, muzikinis renginys su improvizacijos elementais, kurį išvysime "Upės" metu.
XXI a. neskubėjimo ciklo "Upė" renginius finansuoja Plungės savivaldybės administracija.