Naujienos

2018 12 10

Jūsų dovanota knyga mūsų bibliotekai bus tikros Kalėdos!

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau aštuntą kartą po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime naujų knygų šalies bibliotekoms. Plungės rajono bibliotekų  pageidaujamų knygų sąrašą rasti galite  čia.

Kasmet ši akcija iš naujo papildo bibliotekų lentynas ir skaitytojų gretas. Tačiau neretai bibliotekos turi vos vieną populiarios knygos egzempliorių, kurio eilėje po keletą mėnesių laukia dešimtys skaitytojų.
Todėl šiais metais „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti šalies bibliotekoms laukiamiausių knygų. Akcijos svetainėje skelbiama, kokių knygų bibliotekos laukia labiausiai. Padovanojus net ir vieną knygą iš pateikto sąrašo, galima ne tik sutrumpinti jos laukiančiųjų eilę, bet ir prisidėti stiprinant skaitymo įgūdžius.

Skaityti daugiau...

2018 12 10

Gruodžio 15 d. bibliotekoje-laikrodinėje atidaryta Lilijos Valatkienės fotoparoda "Išrinktieji" bei pristaytas to paties pavadinimo fotoalbumas. Parodos autorė vedė edukaciją "Sudėliok meną". Ir kodėl gi nepažinti meno taip? Per žaidimą? Tai patirti galite ir Jūs - bibliotekoje, prie ekponuojamos fotoparodos, galite išbandyti savo akies ir pirštų miklumą - sudėlioti žinomo meno kūrinio dėlionę, puzzle.

Paroda bibliotekoje veiks iki 2019 m. sausio 3 d.

Skaityti daugiau...

2018 12 07

Gruodžio 7 d. Plungės viešojoje bibliotekoje laikrodinėje visą dieną vyko Plungės knygų mugė. Dalyvavo  leidyklos : ALGARVĖ, ALGIMANTAS, ANDRENA, CHARIBDĖ, GELMĖS, LIEPARAS, MUZIKIJA, RAIDYNĖLIS, ŽARA ir PRANCŪZIŠKAS KNYGYNAS. Vyko rašytojos Liudmilos Petkevičiūtės valandėlė vaikams „Štai knygelės kaip uogelės – nori, kad nuskintum...“, Evaldo Kazragio knygos GYVENIMO FIZIKAS sutiktuvės, Virgilijaus Vaičiūno knygos IŠ MEDŽIO IŠKIRSTI STEBUKLAI pristatymas bei susitikimas su menininku, Rimanto Matulio knygos LIETUVIŲ TAUTOS KILMĖ pristatymas.


2018 12 06

Lietuvos kultūros tarybos ir LR kultūros ministerijos finansuojamas projektas "Tu nežinai, kas bus rytoj: istorija atgyja 3D hologramose" pasiekė finišo tiesiąją :)
Gruodžio 6 d. Plungės vaikų bibliotekoje buvo pristatyti projekto rezultatai - sodininko holograma, pasakojant istoriją apie mūsų pilaitės - laikrodinės atsiradimą. Taip pat, renginio metu vyko paskaita apie inovacijas Lietuvoje, kurią vedė Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūros atstovas Ričardas Valančiauskas. Norintys išgirsti sodininko pasakojimą kviečiami į biblioteką. Kviečiame atsivesti ir svečius iš kitų šalių, nes holograma išversta į anglų kalbą. Pamatysite tai, ko dar esate nematę