Naujienos

2021 03 02

Mielieji,
kad ir kaip stengėmės, COVID-19 neaplenkė ir mūsų bibliotekos. Dėl saugumo turime visiškai užverti duris, bekontaktis knygų išdavimas nėra galimas. Tikriausiai pasimatysime kitą savaitę. Sekite mūsų informaciją.


2021 03 01

Šiemet viskas kitaip.
Įprastai daugelis mūsų neseniai būtume grįžę iš Vilniaus knygų mugės su krūvomis naujų knygų, begale įspūdžių, tebekalbėtume apie didžiausio skaitytojų susidomėjimo sulaukusius autorius, perkamiausias knygas, jų pristatymus... Šiemet – skylė. Knygų mugės nebuvimas turbūt ir rašytojui, ir skaitytojui, ir bibliotekininkui – didelė netektis. Mes, biblioteka, dar tebelaukiame pirmojo šių metų knygų užsakymo, o liūdniausia, kad, į biblioteką įsisukus covidui, laukiame, kol vėl būsime atidaryti...
Taigi, nei bibliotekos, nei knygų. Bet mes turime įdomių skaitytojų!
Štai ir kilo idėja juos pašnekinti.
Nuo šiol kiekvieną antradienį čia rasite rubriką LITERATŪRINĖ ANKETA: 11 KLAUSIMŲ SKAITYTOJUI.
Rašysime Jums, prašysime atsakyti į anketos klausimus. Anketą skelbsime ne tik bibliotekos svetainėje bei feisbuko paskyroje, bet spausdinsime ir kultūros savaitraštyje „Žemaičių saulutė“. Kartą per tris mėnesius susirinkusi bibliotekos „vilkų taryba“ išrinks geriausią Anketą, kurios autorius bus apdovanotas bibliotekos prizu.
Na, o Anketą pradeda, rubriką atidaro Raimonda Bieliauskienė, kurios Plungei pristatinėti nereikia – buvusio Seimo nario A. Stančiko padėjėja, bibliotekos bičiulė, tiesiog žmogus, mylintis knygą ir skaitymą.

Skaityti daugiau...

2021 02 25

Šiandien WAAT projektą (Nr.2020-1-LT01-KA204-077823) pristatėme Plungės rajono kultūros, turizmo ir paveldo institucijų atstovams. Dėkojame prisijungusiems ir susidomėjusiems mūsų įgyvendinamu projektu, tikimės sklandaus ir malonaus bendravimo ir bendradarbiavimo ateityje 
Projektas susideda ne tik iš tarptautinių veiklų, jam ypatingai didelę reikšmę turi ir veiklos, vyksiančios čia, Plungėje. Kartu su vietos specialistų pagalba kursime ir testuosime du intelektinius produktus:
Mokymosi ir instrukcijų vadovą. Jame visų partnerių kalbomis bus pateikta medžiaga apie 4 kultūros paveldo aspektus, instrukcijos, kaip kurti video filmukus reprezentuojančius kultūros paveldą, ir kaip naudotis projekto metu sukurta skaitmenine platforma.

Skaityti daugiau...

2021 02 08

2020 m. pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija stipriai paveikė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Pastangos sustabdyti pandemijos protrūkį lėmė priverstinį perėjimą prie darbo iš namų, mokymosi internetu ar kasdienės veiklos organizavimo nuotoliniu būdu. Šis precedento neturintis technologijų naudojimas mums atvėrė naujas galimybes. Tam, kad nuotolinis darbas ir mokymasis taptų įprastu reiškiniu daugeliui Lietuvos gyventojų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar gyvenamosios vietos yra ir bus svarbu stiprinti savo skaitmeninius įgūdžius ir gebėjimus.
Pandemijos metu daugelis iš mūsų susidūrė ir vis dar susiduria su vaizdo konferencijų, nuotolinio bendravimo programų naudojimosi iššūkiais. Pavyzdžiui, kaip dirbant ar mokantis nuotoliniu būdu prisijungti prie vaizdo konferencijos programėles („Zoom“, Slack“, „Microsoft Teams“ ar pan.), kaip tinkamai bendrauti su kitais kolegomis virtualiuose susitikimuose. Daugeliui teko išmokti internetu užsisakyti maistą į namus, susimokėti už komunalines paslaugas, užpildyti elektroninius dokumentus, e. būdu ir kitomis priemonėmis bendrauti su įvairiomis įstaigomis ir institucijomis.

Skaityti daugiau...