Naujienos

2019 06 15

 

Plungės viešoji biblioteka savo istoriją skaičiuoja nuo 1939-ųjų.

1936 metais priėmus valstybinių viešųjų bibliotekų įstatymą, Valstybinis centrinis knygynas tapo Valstybine centrine biblioteka, o jo skyriai – valstybinėmis viešosiomis bibliotekomis.
1939 m., kai Vokietija nuo Lietuvos atplėšė Klaipėdos kraštą, buvo evakuojamos kultūrinės įstaigos, taip pat ir bibliotekos. Tuomet į Plungę buvo perkelta Pagėgių valstybinė viešoji biblioteka. Kartu su biblioteka į Plungę atsikėlė ir bibliotekos vedėjas Volfredas Turnevičius.
Taigi 1939 –ieji – dabartinės Plungės viešosios bibliotekos pradžia.

Ir šiemet biblioteka švenčia gražų ir garbingą 80-ies metų jubiliejų.

Visus metus švęskime ir būkime kartu!

 ♦                                       
2019 06 14

Penktadienį bibliotekoje atidaryta įdomi meno paroda - "8-oji Vilniaus tarptautinė dailininko klnygos trienalė" tema - "Memento mori". Parodą pristatė parodos iniciatorius, kuratorius dailininkas profesorius Kęstutis Vasiliūnas ir dailininkė, keletos parodoje eksponuojamų darbų autorė Roberta Vaigeltaitė-Vasiliūnienė. Tai jiems esame dėkingi už ypatingą progą Plungėje pamatyti plačiai po pasaulį keliaujančią unikalią parodą.

Paroda Viešosios bibliotekos Bokšto salėje veiks iki liepos 16 d.

Skaityti daugiau...

2019 06 10

Plungės miesto šventės programoje tradiciškai - ir Viešosios bibliotekos renginiai. Tai lauko fotografijos paroda "Fotoalėja", kuri ir šiemet buvo tarptautinė (dalyvavo svečiai iš Latvijos), pievose paskendusi kavinė "Laikrodinė". Jau ne pirmus metus bibliotekos kiemelį savo turnyrams renkasi Plungės šachmatininkai. Bibliotekoje vykę renginiai buvo ryškūs ir įsimenantys.

2019 06 02

Nuo birželio 11 d. Plungės r. sav. viešoji biblioteka kviečia mokytis anglų kalbos. Pradedantiesiems užsiėmimai vyks antradieniais, nuo 17.15 val., Vaikų bibliotekoje. Trukmė – 45 min. Pažengusiesiems – ketvirtadieniais, nuo
17.15 val., taip pat Vaikų bibliotekoje. Užsiėmimus ves bibliotekos savanorės Florentina Qorri (Albanija) ir Lijana Vardazaryan (Armėnija).
Kviečiame prisijungti.

Anglų klubo