Naujienos

2019 02 04

 

Plungės viešoji biblioteka savo istoriją skaičiuoja nuo 1939-ųjų.

1936 metais priėmus valstybinių viešųjų bibliotekų įstatymą, Valstybinis centrinis knygynas tapo Valstybine centrine biblioteka, o jo skyriai – valstybinėmis viešosiomis bibliotekomis.
1939 m., kai Vokietija nuo Lietuvos atplėšė Klaipėdos kraštą, buvo evakuojamos kultūrinės įstaigos, taip pat ir bibliotekos. Tuomet į Plungę buvo perkelta Pagėgių valstybinė viešoji biblioteka. Kartu su biblioteka į Plungę atsikėlė ir bibliotekos vedėjas Volfredas Turnevičius.
Taigi 1939 –ieji – dabartinės Plungės viešosios bibliotekos pradžia.

Ir šiemet biblioteka švenčia gražų ir garbingą 80-ies metų jubiliejų.

Visus metus švęskime ir būkime kartu!

 ♦                                       
2019 02 03

Bibliotekos abonemente eksponuojama paroda, skirta Lietuvių kalbos dienoms, Vietovardžių metams ir bibliotekos 80-ečiui paminėti. Tai viena nedidelė paroda, aprėpianti mums visiems šiemet svarbius dalykus. Parodoje - Plungės miesto ir rajono miestelių bei kaimų, kuriuose veikia bibliotekos, vietovardžių kilmė, legendos, pasakojimai ir nuotraukos, atspindinčios rašytinę medžiagą.  O Plungės viešoji biblioteka, šiemet švenčianti savo gražų jubiliejų - tai juk ir bibliotekos filialai, išsimėtę visame rajone.
Prisimindami vietovardžių kilmę, prisimename savo istoriją ir vieni kitus.  Parodos sumanytojos - Vartotojų aptarnavimo skyriaus ir Vaikų literatūros skyriaus vedėjos G. Matevičiūtė ir K. Pilitauskienė. Parodą paruošė bibliotekos menininkė-fotografė K. Paulauskaitė. Nuoširdžiai dėkojame kaimų filialų darbuotojoms, atsiuntusioms parodai medžiagą - bendros jėgos davė gražų rezultatą. Kaip ir žadėjome, parodos medžiaga pasieks visas bibliotekas. 

Ačiū, kad esame ir visada būkime kartu.


2019 02 03Vasario 22 d. (penktadienį) 16:15 val.
Plungės viešojoje bibliotekoje - susitikimas-diskusija. Dar kartą  apie Joną Noreiką... Pokalbis su dr. Andriumi Kulikausku. Maloniai kviečiame dalyvauti.


2019 02 02

Vasario 26 d., antradienį, 16.30 val. kviečiame į išskirtinį susitikimą su dar išskirtinesne ir žavia asmenybe Erika Umbrasaite!
Tai Prancūzijoje gyvenanti rašytoja ir žurnalistė, kurios pernai pasirodžiusi knyga „Prancūzija mon amour“ akimirksniu tapo bestseleriu. Kasdienybėje Erika  – mažos galerijos viduramžių miestelyje savininkė, o laisvalaikiu ir svajonėse – daug keliaujanti ir istorijas kolekcionuojanti rašytoja. Šiais metais pasirodė dar viena nauja rašytojos knyga – romanas „Paskolink man savo gyvenimą“. Tai tarsi desertas intelektualiai sielai, kai norisi ko nors lengvo ir ne pernelyg saldžiai romantiško; tai pasakojimas, pabarstytas elegantiškos erotikos pipirais ir dvelkiantis lengvu kriminalu; tai smagus, įkvepiantis, prajuokinantis ir pravirkdantis, elegantiškas, šmaikštus prancūziškas gyvenimas.
Tad argi svarbu, kad mes kviečiame Jus susitikti paprastą savaitės vakarą? Prancūzija žavėtis galima kasdien, bet žavėtis kartu su rašytoja Erika Umbrasaite – neatimkit iš savęs šitokios šventės ir pramogos sielai!   Taigi  AU REVOIR! Susitinkame antradienį, vasario 26 d., 16.30 val. Plungės viešojoje bibliotekoje-laikrodinėje (Parko g. 7).