Nacionaliniai projektai 2019 m.

XXI a. neskubėjimo ciklas „Upė“ (tęstinis projektas), finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Plungės r. savivaldybės administracijos. Projektu siekiama ugdyti rajono gyventojų kultūrinį ir meninį suvokimą per alternatyvias veiklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu buvo suorganizuoti trys ciklo renginiai, kurių metu bendruomenė įvairiomis formomis buvo skatinama domėtis poezija ir alternatyvaus meno formomis. Projekto vertė – 4700 Eur.


Atgyjanti XIX a. M. M. Oginskio oranžerija. Projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos. Projektu įgyvendintas pirmasis etapas, kurio metu, pasirinkus žiūrovams priimtiniausią tašką, oranžerijos aplinka suskaitmeninta ir perkelta į 360 laipsnių erdvę. Ji transformuota iš esamos bibliotekos skaityklos į XIX a. oranžeriją, kurioje matosi atkurtos to meto sienos, lubos, grindys ir kiti aplinkos objektai. Taip pat atsiranda vienas augalas – bananas, turintis aprašymus lietuvių ir anglų kalbomis. Projekto vertė – 3960 Eur.


Geoturas Plungėje. Projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos. Projektu sukurta „Geoturo“ trasa, kuri papildė Plungės išmaniojo parko turus. Tai 8 geolobių trasa (keturių, įkurdintų greta kultūrinių pastatų, ir keturių gamtinių). Radus visus ir surinkus aštuonias skirtingas medines monetas, Plungės viešojoje bibliotekoje galima pasiimti „Geocaching“ keliauninką („trackable“ monetą). Projektas pirmiausia skirtas mūsų miesto jaunimui, jaunoms šeimoms ir vyresniems nuotykių mėgėjams, vertinantiems aktyvų laisvalaikį. Taip pat – gausiai Lietuvos ir pasaulio geolobių ieškotojų bendruomenei. Tai – ir galimybė skatinti turizmą bei kultūros sklaidą mūsų mieste. Projekto vertė – 2720 Eur.


Saga apie Lietuvą. Projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos. Projekto vertė – 2300 Eur.


Europos diena Plungėje. Projektas finansuotas Europos komisijos atstovybės Lietuvoje. Projekto vertė – 1000 Eur.


„Mylėk Tėvynę už save daugiau...“ Juozui Tumui-Vaižgantui 150. Projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos. Projektu buvo organizuota konferencija „Juozo Tumo-Vaižganto visuomeninė ir leidybinė veikla Žemaitijoje“ ; Plungės parke, šalia bibliotekos, pastatytas Vaižganto suolelis su užrašu „Juozui Tumui-Vaižgantui 150“ ; pasodinti 25 ąžuoliukai rašytojo giraitėje Kuliuose, kad jubiliejiniais metais ten jų būtų 150; surengti Plungės „Saulės“ gimnazijos moksleivių Vaižganto kūrybos skaitymai Kuliuose; suorganizuota konferencijos dalyvių ekskursija po J. Tumo-Vaižganto atminimo įamžinimo vietas Kuliuose. Projekto vertė – 3130 Eur.


Žemaičių festivalis Bukantėje. Projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos. Įgyvendino Aleksandravo, Platelių ir Šateikių filialai. Žemaičių festivalis vyko memorialiniame Žemaitės muziejuje. Dalyvavo 300 žmonių iš visos Žemaitijos. Projektu buvo siekiama parodyti Žemaitijos prigimtinę savastį, kalbą, papročius, tradicijas per literatūros kūrėjų, tautodailininkų ir kitų kultūros žanrų išraiškas. Projekto vertė – 2400 Eur.


Knyga žemaičių kalba „So meilė Žemaitėje“. Projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos bei Rietavo savivaldybės administracijos. Knygoje pateikiamas Plungės bei Rietavo krašto kultūrinis paveldas, skirtas žemaitiškos krašto kalbos unikalumui išsaugoti, skirtas kultūrinei bei ugdomajai veiklai. Projektas pristatytas Žemaitijos regiono bibliotekose. Projekto vertė – 4400 Eur.