Naujienos

2019 03 11

 

Plungės viešoji biblioteka savo istoriją skaičiuoja nuo 1939-ųjų.

1936 metais priėmus valstybinių viešųjų bibliotekų įstatymą, Valstybinis centrinis knygynas tapo Valstybine centrine biblioteka, o jo skyriai – valstybinėmis viešosiomis bibliotekomis.
1939 m., kai Vokietija nuo Lietuvos atplėšė Klaipėdos kraštą, buvo evakuojamos kultūrinės įstaigos, taip pat ir bibliotekos. Tuomet į Plungę buvo perkelta Pagėgių valstybinė viešoji biblioteka. Kartu su biblioteka į Plungę atsikėlė ir bibliotekos vedėjas Volfredas Turnevičius.
Taigi 1939 –ieji – dabartinės Plungės viešosios bibliotekos pradžia.

Ir šiemet biblioteka švenčia gražų ir garbingą 80-ies metų jubiliejų.

Visus metus švęskime ir būkime kartu!

 ♦                                       
2019 03 10

Kovo 22 d., penktadienį, 16.15 val. Plungės viešojoje bibliotekoje-laikrodinėje (Parko g. 7) atidaroma klaipėdiečio fotomenininko Virgilijaus Jankausko fotografijos paroda „Vydūnas. Gyvenimas, mirtis ir kas toliau...“, skirta filosofo Vydūno 150-osioms gimimo metinėms. Alės Jankauskienės paskaita apie Vydūną.


2019 03 09

Plungės viešojoje bibliotekoje kovo 18 - 22 d.  vyksta projekto "Prisijungusi Lietuva" mokymai. Mokomės pagal pradedančiųjų mokymo programą. „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Skaitytojai prie kompiuterių aptarnaujami nuo 14 val.


2019 03 07

Planuojate įsigyti skaitmeninį įrenginį ir nežinote, koks tiktų geriausiai, kaip parengti skaitmeninį dokumentą, kur rasti informacijos, kaip mokytis savarankiškai, kaip skambinti internetu, kaip naudotis e. bankininkyste, kaip pirkti ar parduoti internetu, užsiregistruoti pas gydytoją ir pan.?

Ateikite į biblioteką. Čia jau kovo mėnesį startuoja projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ ir pradedami 18 valandų  n e m o k a m i  kompiuterinio raštingumo mokymai.

Mokymus organizuoja: asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ (VIPT), UAB „Baltijos kompiuterių akademija“, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, VŠĮ „Informacinių technologijų institutas“.

Registracija iš anksto: tel. 8 448 72372, el.paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .