Naujienos

2019 05 13

 

Plungės viešoji biblioteka savo istoriją skaičiuoja nuo 1939-ųjų.

1936 metais priėmus valstybinių viešųjų bibliotekų įstatymą, Valstybinis centrinis knygynas tapo Valstybine centrine biblioteka, o jo skyriai – valstybinėmis viešosiomis bibliotekomis.
1939 m., kai Vokietija nuo Lietuvos atplėšė Klaipėdos kraštą, buvo evakuojamos kultūrinės įstaigos, taip pat ir bibliotekos. Tuomet į Plungę buvo perkelta Pagėgių valstybinė viešoji biblioteka. Kartu su biblioteka į Plungę atsikėlė ir bibliotekos vedėjas Volfredas Turnevičius.
Taigi 1939 –ieji – dabartinės Plungės viešosios bibliotekos pradžia.

Ir šiemet biblioteka švenčia gražų ir garbingą 80-ies metų jubiliejų.

Visus metus švęskime ir būkime kartu!

 ♦                                       
2019 04 21

Balandžio 30 d. vyko  diskusija „Vietinis verslas ir jaunimas: bendradarbiaukime!“ Plungės viešojoje bibliotekoje – laikrodinėje.  
Gegužės 4 d.  -  Kaimynų sueiga Viešosios bibliotekos – laikrodinės kiemelyje.

Gegužės 8 d. -  Darželinukų akcija „Sodiname Europą“ Viešosios bibliotekos - laikrodinės kiemelyje.
Gegužės 9 d.  -  Improvizuotas „balsavimas“ už Europos parlamentą centrinėje miesto aikštėje;  interaktyvūs žaidimai.
Gegužės 9 d.  „Protmūšis“, skirtas Europos dienai ir Europos parlameno rinkimams. kavos bare-knygyne „Exlibris“ (Senamiesčio a. 5,  Plungė).


2019 04 20

Gegužės 7-ąją Miesto biblioteka pakvietė Plungės gyventojus į Skaitymo skatinimo akciją "LIETUVA SKAITO!", kurios vienas iš tikslų - siekti daugiausiai vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordo, Dalyvauti akcijoje ir palaikyti plungiškių atvyko Žemaitijos rašytojų bendrijos nariai net iš Klaipėdos bei Šilalės. Svečiai skaitė eilėraščius iš savo knygos "Praviri langai". Prie jų prisijungė Miesto bibliotekos Jaunųjų knygos bičiulių klubo "Išminties upeliukas" nariai. Jie perskaitė keletą istorijų iš Juliaus Kelero knygos "66 istorijos nesibaigia". Skaitymus pratęsė neseniai įsikūręs Miesto bibliotekos skaitytojų klubas "Purpurinė gija". Klubo nariai ne tik patys skaitė žemaitiškai parašytą Sofijos Čiurlionienės - Kymantaitės kūrinį "Keliuonė i Šiaulius", bet kvietė pamėginti skaityti žemaitiškai ir kitus akcijos dalyvius. Renginį papuošė ir paįvairino skambios žemaitiškos dainos, kurias atliko Plungės "Ryto" pagrindinės mokyklos dainavimo studijos moksleivės ir jų nuostabioji vadovė Romena Zabielienė. Labdaros ir paramos fondas "Švieskime vaikus" bei Žemaitijos rašytojų klubo nariai visiems susirinkusiems dovanojo knygas. Tad vienu momentu visi akcijos dalyviai buvo paprašyti atsiversti ir skaityti savo knygą. O tuo metu fotografai ir dronas, pakilęs virš susirinkusiųjų, fiksavo plungiškių skaitymo rekordą.

Skaityti daugiau...